Nereye Gidilir

Nereye Gidilir Nerede KalınırYedigöllere Nasıl Gidilir

Yazan: admin Tarih: Nis 23rd, 2012 | Kategori:: 19 Mayısta Nereye Gidilir

Bu yazımızda sizlere, 19 Mayısta nereye gidilir sorusunun yanıtları arasında yer alan Yedigöller Milli Parkı‘ndan söz edeceğiz. 19 Mayısta nereye gidilir sorusunun yanıtları arasında yer alan Yedigöller Milli Parkı hakkındaki bilgilerimiz arasında, Yedigöller nerede, Yedigöllere nasıl gidilir gibi soruların yanıtlarını bulabileceğiniz gibi, Yedigöller Milli Parkı ile ilgili daha detaylı bilgilere sahip olacağınızı da belirtmek isteriz. O halde, 19 Mayısta nereye gidilir diyenler için Yedigöller Milli Parkı’nı tanıtalım:
19 Mayısta nereye gidilir diyenler, Yedigöller Milli Parkı’nda karar kıldıysanız, Yedigöller nerede sorusunun yanıtı ile, Yedigöller Milli Parkı hakkında bilgilenmeye başlayalım:


Yedigöller nerede? Yedigöller Milli Parkı Batı Karadeniz bölgesinde bulunmaktadır. Yedigöller nerede sorusuna daha net bir yanıt vermek istersek, Yedigöller Milli Parkı’nın, Bolu’nun 42 kilometre kuzeyinde olduğunu söylememiz gerekir. Yedigöller nerede sorusunun bir diğer yanıtı da, Zonguldak’ın güney tarafında olduğu yönündedir…
19 Mayısta nereye gidilir diyenler, Yedigöller Milli Parkı’na kesin bir şekilde karar verdilerse, Yedigöllere nasıl gidilir sorusunun yanıtını da bilmek durumundadırlar. O halde bu sorunun da yanıtını verelim:
Yedigöllere nasıl gidilir? Yedigöller Milli Parkı’na gitmek için, Ankara – İstanbul karayolunun 152. kilometresinde bulunan Yeniçağa’dan kuzey yönünde ayrılan yol ile; ya da yine Ankara – İstanbul karayolunun 190. kilometresinde yer alan Bolu’dan kuzeye ayrılan yol ile ulaşılabilir. Eğer, Yedigöllere nasıl gidilir sorusunu, 19 Mayısta nereye gidilir diyenler değil de, kış aylarında Yedigöller Milli Parkı’na gitmek isteyenler sorarsa, bu durumda, Bolu – Yedigöller arasındaki yolun karla kaplı olması nedeniyle ulaşımda kullanılamadığını belirtmemiz gerekmektedir. Eğer kış aylarında, Yedigöllere nasıl gidilir diye sorarsanız, Yeniçağa – Mengen – Yazıcık yolunu kullanmanız gerektiğini belirtebiliriz…
19 Mayısta nereye gidilir diyenler, Yedigöller Milli Parkı’nın eski zamanlarda, bir yerleşim birimi olarak kullanıldığını bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiye şu şekilde ulaşılmaktadır: Yedigöller Milli Parkı içerisinde Köyyeri adı verilen bir bölge bulunmaktadır. Köyyeri’nde, Bizans dönemine ait kalıntılar yer almaktadır. Bu kalıntılar, Bize, Yedigöller Milli Parkı’nda, eski zamanlarda yerleşim olduğunu göstermektedir.
Sitemiz içerisinde, Yedigöller Milli Parkı ile ilgili farklı yazılar da bulabilirsiniz…

Incoming search terms:

  • yedigöllere nasıl gidilir
  • abuzer turucu
  • yedi göllere nasıl gidilir
  • aksaraydan abant yedigöllere nasıl gidilir
  • ankaradan yedigöllere nasıl gidilir
  • sinan olguner
  • yedigöller\e nasıl gidilir


1 Yorum Yapilmis » “Yedigöllere Nasıl Gidilir”

  1. Tertemiz havası, becerikli aşçıları, yemyeşil ormanları ve gölleri ile ünlü ilimiz Bolu`nun merkezine 12, Abant`a 40, Gölcük Milli Parkı`na 24 ve Yedigöller`e 35 km mesafede orman içinde bulunan iki katlı bu şirin dağ evinde kafanızı dinleyerek huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. NELER VAR? Kalabalık aileler için ideal bir konaklama imkanı sunan evde bir mutfak, bir salon, üç yatak odası, bir banyo, bir tuvalet, çocuklar için oyun odası, kitaplık ve iki balkon bulunmaktadır. Balkonlar oldukça geniş olup alt balkonda bir adet salıncak, bir adet yemek masası ve bir adet ahşap karyola mevcuttur. Evde bir televizyon, bir dijital uydu alıcısı, odun sobası ve bir radyo kasetçalar vardır. Her odada elektrik kesintisi anında kullanılmak üzere birer adet büyük boy şarjlı ışıldak mevcuttur. Mutfakta buzdolabı, set üstü ocak, tost makinesi, elektrikli ızgara, semaver, toprak güveç ve yemek yapmak için gerekli olan diğer tüm araç gereç bulunmaktadır. Su kesintisi olduğunda kullanılmak üzere bir adet 500 litrelik su deposu mevcuttur. Hem banyo hem de mutfakta sıcak suyunuz 24 saat kullanıma hazırdır. KAÇ KİŞİ KALABİLİR? Evde maksimum 8 kişi konaklayabilir.NELER YAPILIR? Bahçede bulunan kamelya, piknik masası, mangal, mangal kömürü, çıra, hiç kullanılmamış ızgara teli gibi ekipmanlar içinize sinerek mangal keyfi yapmanızı kolaylaştıracak bunun yanında tatile çıkarken bagajınızı bu tür eşyalarla doldurmamış olacaksınız. Bu eşsiz doğada sizler kitap okurken ya da dinlenirken çocuklarınız futbol, basketbol, voleybol, badminton oynayarak, salıncağa binerek ya da Ağaç Ev`de eğlenerek vakit geçirebilirler. Bahçedeki masa tenisinde heyecanlı maçlar yaparak ve büyük boy trambolinde zıplayarak hem eğlenip hem de formda kalabilirsiniz. Hobi odasında bulunan okey, tavla ve satranç takımları ile ailece oynayabilir, dilerseniz çitle çevrili ve aydınlatmalı bahçemizde bulunan çadırda kalarak güvenli bir ortamda çocuklarınıza kamp tecrübesi yaşatabilirsiniz. Bölge off road, trekking ve kamp için çok uygun olup, 10 dakika yürüme mesafesinde balık tutabileceğiniz küçük bir göl mevcuttur. NE YENİR? Yöre kasaplarından alacağınız nefis etleri ızgarada kendiniz pişirip kendiniz yiyebilirsiniz. Mutfakta sıvı yağ, salça, çay, şeker, pirinç, mercimek, bulgur, tarhana, makarna, çeşitli baharat, turşu, patates, soğan, köy ekmeği ve kahvaltılık yiyecekler bulunur. Mevsiminde gelen konuklarımız bahçede yetişen çilek, ahududu, kiraz, erik, armut ve vişne gibi meyveleri toplayıp yiyebilirler. Tüm bu yiyecekler konaklama fiyatına dahildir. Ayrıca komşu evlerde yaşayan köylülerden taze tereyağı, süt, kaymak, peynir, yoğurt ve yaylada beslenen tavukların doğal yumurtalarını temin edebilirsiniz.

Yorum Yapin

Gizlilik Politikası