Nereye Gidilir

Nereye Gidilir Nerede KalınırKonyada Gezilecek Yerler

Yazan: admin Tarih: Nis 6th, 2012 | Kategori:: 23 Nisanda Nereye Gidilir

23 Nisanda Nereye gidilir diyor; fakat, hala kendiniz için bir plan yapamamış bulunuyorsanız, bu yazımızda sizlere, 23 Nisanda nereye gidilir sorusunun yanıtı niteliğinde bir öneride bulunacağız: Konya… Pek çok şehirden kolay ulaşım sağlayabileceğiniz Konya’da, yapabilecek çok sayıda şey bulabilirsiniz. Konyada gezilecek yerler de sayıca oldukça fazladır. O halde, 23 Nisanda nereye gidilir sorusuna yanıt olarak sizlere, Konyada gezilecek yerlerden kısaca söz edelim:
23 Nisanda nereye gidilir sorusunun yanıtı sizin için Konya ise, öncelikle Mevlana Türbesi’ni ziyaret etmelisiniz. Cumhuriyet dönemi itibariyle müze olarak kullanılan Mevlana Türbesi ve Dergahı, henüz Mevlana’nın babasının ölümü itibari ile yapılmaya başlanmış, zamanla genişletilerek yenilenmiştir. Pek çok yazma, halı, kilim, cam, ahşap, mevlevi musikisi eserleri gibi çok sayıda değerli şeyi Mevlana Müzesinde bulabilmeniz olanaklıdır. 23 Nisanda nereye gidilir diyor, ve bu tatil gününde çocuklarınızı da yanınıza alıyorsanız, mutlaka Mevlana Müzesi, Konyada gezilecek yerler arasındaki listenizde yer olmalıdır.


23 Nisanda nereye gidilir sorusunun yanıtını Konya olarak vermeye karar verdiyseniz, fıkraları ile hepimizi güldürmeyi başaran Nasreddin Hoca Türbesi’ni de ziyaret etmenizi öneririz. Nasreddin Hoca Türbesi Akşehir’dedir. Nasreddin Hoca Türbesi’nin ilk halinden günümüze kalan sadece ortadaki türbe olmakla birlikte, 1905 senesinde günümüzdeki şeklini verilen Nasreddin Hoca Türbesi, mermer sandukasında, onun doğum tarihi de yer almakta; ve 386 olarak tersten yazılmış bulunmaktadır.
Konyada gezilecek yerler elbette bu kadarla sınırlı değildir. Pek çok cami, kilise; ve medrese, 23 Nisanda nereye gidilir sorusunun yanıtı olarak Konya’yı verenlerin gidip görmesi gereken yerler olarak belirtilmektedir. Bununla birlikte, Konya’nın şehirleşme bakımından ne denli zengin olduğuna da mutlaka dikkat edilmelidir.

Incoming search terms:

  • konyada nerelere gidilir
  • konyada nereye gidelim
  • konyada nereye gidilir
  • ylbanda gezilecek yerler konya
  • konya nereye
  • konyada nereler gezilir
  • konyada neresi gezilir


Yorum Yapin

Gizlilik Politikası