Nereye Gidilir

Nereye Gidilir Nerede KalınırAnkara Kalesi İle İlgili Bilgi

Yazan: admin Tarih: Kas 2nd, 2012 | Kategori:: Ankarada Nereye Gidilir

Bu yazımızda, Ankarada nereye gidilir, ve Ankarada nereler gezilir şeklindeki soruların yanıtları arasında yer alan Ankara Kalesi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ankara Kalesi ile ilgili bilgi almak, ve Ankarada nereye gidilir, ve Ankarada nereler gezilir sorusunun yanıtları arasında neden Ankara Kalesi’nin yer aldığını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz:
Ankarada nereye gidilir, ve Ankarada nereler gezilir gibi soruların yanıtlar arasında yer alan Ankara Kalesi ile ilgili bilgi verir, ve Ankara Kalesi’ni anlatırken ilk olarak Ankara Kalesi tarihinden söz etmemiz gerekmektedir. Ankara Kalesi tarihinin ne zamana dayandığı bilinmemekle birlikte, Ankara Kalesi tarihinde, Ankara Kalesi’ni Roma’lıların yaptırdığına inanılmaktadır. Selçukluların ise Ankara Kalesi tarihindeki yeri Ankara Kalesi’ni onarmak, ve genişletmek ile sınırlıdır…


Ankara Kalesi Ankara’nın bir zamanlar yegane bekçisi niteliğini taşımakta idi. Ankara Kalesi’nin kurulu bulunduğu tepenin hemen yanında Halip Çayı’nın bulunduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Ankara Kalesi, Halip Çayı’ndan 110 metre yüksek olarak belirtilmektedir.
Ankara Kalesi ile ilgili bilgi vermeye devam ederken belirtmeliyiz ki, Ankara Kalesi, İç Kale, ve Dış Kale olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Ankara Kalesi’nde blunan kule sayısı ise yirmiden fazladır.

Incoming search terms:

  • ankarada nereye gidilir
  • ankara kalesi ile ilgili bilgi
  • ankara kalesi ile ilgili yazı
  • ankarada nereye giderimö


Yorum Yapin

Gizlilik Politikası