Nereye Gidilir

Nereye Gidilir Nerede KalınırGaziantep Hayvanat Bahçesi

Yazan: admin Tarih: Nis 4th, 2013 | Kategori:: Gaziantepte Nereye Gidilir

Bu yazımızda sizlere, Antepte nereye gidilir sorusunun yanıtları arasında yer alan Antepte gezilecek yerlerden bir tanesini, Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ni tanıtacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Antepte nereye gidilir diyenler arasında yer alıyorsanız; ve Antepte gezilecek yerler ile ilgili bir araştırma gerçekleştiriyorsanız, hiç zaman kaybetmeden sizlere Gaziantep Hayvanat Bahçesi hakkında bilgiler aktarmaya başlayalım:
Antepte nereye gidilir diyenler, Antepte gezilecek yerler ile ilgili araştırma yapıyorlarsa, ve Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne gitmeyi planlıyorlarsa, Gaziantep Hayvanat Bahçesi nerede sorusunun yanıtını kısaca vermemiz gerekir. Gaziantep Hayvanat Bahçesi nerede? Gaziantep Burç Ormanı içerisinde Gaziantep Hayvanat Bahçesi, 1000 dönümlük bir alan üzerine inşa edilmiş bulunmaktadır.


1998 senesine kadar, Gaziantep’te, bir Hayvanat Bahçesi’nin bulunmaması dolayısı ile eksiklik yaşanmıştır. Bunun üzerine, 1998 yılında, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tansim edilen Gaziantep Hayvanat Bahçesi için rekreasyon çalışmaları başlatılmış bulunmaktadır.
Antepte nereye gidilir diyenler, Antepte gezilecek yerler arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nin, Türkiye’de bulunan hayvanat bahçeleri arasında en geniş alana sahip hayvanat bahçesi olduğunu bilmelidirler. Bunun yanında Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Avrupa’da bulunan hayvanat bahçeleri arasında da kendisine bir sıra edinmeyi başarabilmiş bulunmaktadır.
Antepte nereye gidilir diyor, ve Antepte gezilecek yerler arasında bulunan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne gitmeyi planlıyorsanız, Gaziantep Hayvanat Bahçesi içerisinde nelerin bulunduğundan da sizlere kısaca söz edelim: Akvaryum, kafeterya, servis binası, kanatlı hayvanlar, deve kuşu, kanguru, maymun, geyik, ceylan, deve, at, kamerun koyunu, karaca, dağ koyunu, dağ keçisi… gibi pek çok hayvan, ve onlar için ayrılmış bölümler, Gaziantep Hayvanat Bahçesi içerisinde yer almaktadır.

Incoming search terms:

  • gaziantep hayvanat bahesi


Yorum Yapin

Gizlilik Politikası