Nereye Gidilir

Nereye Gidilir Nerede KalınırMidilli Adası Turu

Yazan: admin Tarih: Oca 23rd, 2013 | Kategori:: Sevgililer Gününde Nereye Gidilir

Bu yazımızda, sevgililer gününde nereye gidilir diyenler için, sevgililer günü turları 2013 kapsamında yer alan Midilli Adası turundan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Midilli Adası turu, sevgililer günü turları 2013 kapsamında Anı Tur tarafından düzenlenmektedir. Eğer siz de sevgililer gününde nereye gidilir diyorsanız, birlikte, Anı Tur tarafından düzenlenen Midilli Adası turunun programına bakalım:
Midilli Adası Turu (13 Şubat 2013) 1. Gün:
Sevgililer gününde nereye gidilir diyenler, sevgililer günü turları 2013’e katılmak ister; ve Midilli Adası turuna dahil olmayı amaçlar iseler, 16:30’da Ayvalık’ta, Turyol Acentesi’nde gerçekleşecek olan buluşma ile Midilli Adası turuna başlayacaklardır. 17:00’da gerçekleşecek olan gümrük işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında, Midilli Adası’na doğru süratli Anı Tur tekneleri ile hareket edilecektir. Varış 18:30’da gerçekleşecek; sonrasında ise gümrük işlemleri yapılacaktır. Bunun ardından Midilli Adası’nda konaklanacak olan otele yerleşilecektir. Saatler 20:30’u gösterdiğinde, Midilli Adası’nın en eski restoranlarından olan Ermis’e gidilecek; ve ada yemeklerinin en geleneksel olanları burada yenilerek gece tamamlanacaktır. Konaklama otelde gerçekleşecektir.


Midilli Adası Turu (14 Şubat 2013) 2. Gün:
Sabah kahvaltısının otelde yapılmasının sonrasında, saat 10:00’da Agios Valentinos Kilisesi’ne gidilecektir. Burada Aziz Valentin’in kemikleri bulunmaktadır. Aziz Valentin, aşıkların azizi olarak bilinmektedir. Agios Valentinos Kilisesi’nin ziyareti, ve sonrasında gerçekleştirilecek olan Aşıklar Yemini töreninin ardından Midilli Adası şehir merkezine gidilerek burada Eski Osmanlı Çarşısı’nın ziyareti gerçekleştirilecektir. Metropol Kilisesi, Alışveriş alanları, Türk Hamamı, Yeni Cami… gidi yerlerde bulunan tarihi eserler, Sevgililer günü turları 2013’e dahil olan Anı Tur misafirlerine tanıtılacaktır. Daha sonra, Midilli Adası Merkez’de bir öğle yemeği molası, serbest olarak verilecektir. Saatler 15:00’ı gösterdiğinde Agiasos Dağ Köyü’ne gitmek üzere yola çıkılacaktır. Agiasos Dağ Köyü’nün küçük bir çarşısı vardır. Bu çarşıda, Midilli Adası’na özgü dantel, mobilye… gibi pek çok eşya bulunmaktadır. Bunlar kısaca görüldükten sonra Meryem Ana Kilisesi’ne gidilecektir. Burası aynı zamanda bir adak yeridir. Sonrasında ise Agiasos Etnografya Müzesi’nin ziyareti gerçekleştirilecektir. Sonrasında yeniden çarşı meydanına dönülerek burada bir kahve molası verilecektir. Çarşı meydanından, verilen kahve molası sonrasında ayrılacak olan Midilli Adası turu misafirleri, sonrasında Midilli Adası Merkez’e dönerek otellerine gideceklerdir. Saatler 21:00’ı gösterdiğinde ise, Oinoforos’a gidilecektir. Burası, ok ile Eros tarafından vurulan aşıklar Chioe ve Daphnis’in vuruluşundan esinlenerek şarap üretimi gerçekleştirmektedir. Oinoforos’ta yenilen aşk yemeği şarap eşliğinde gerçekleşecektir. Sonrasında ise konaklama için yeniden otele dönülecektir.
Midilli Adası Turu (15 Şubat 2013) 3. Gün:
Otelde sabah kahvaltısının yapılmasının sonrasında 10:00’da Ayvalık’a dönüş için hareket edilecektir.
Sevgililer gününde nereye gidilir diyenler, Midilli Adası Turu’na Anı Tur ile dahil olmak isterlerse, ödemeleri gereken kişi başı tutar 229$’dan başlamaktadır. İribat için Anı Tur ile görüşülmesi gerekmektedir…

Incoming search terms:

  • Sevgililer gününde nereye gidilir
  • ankarada sevgililer gününde nereye gidilir
  • sevgiliyle nereye gidilir


Yorum Yapin

Gizlilik Politikası